Mesazhi i kryeministrit izraelit për besën, trimërinë dhe mikpritjen e shqiptarëve

BOTË, SHQIPËRI0 Comment on Mesazhi i kryeministrit izraelit për besën, trimërinë dhe mikpritjen e shqiptarëve

Ne nuk harrojmë miqtë tanë”, u shpreh i emocionuar Kryeministri Izraelit Benjamin Netanyahu, gjatë vizitës së kryeministrit shqiptar Edi Rama. Madje, Netanyahu vuri në dukje para gazetarëve faktin unik që në të gjithë botën përgjatë luftës së dytë botërore, vetëm...

Vazhdo Leximin

Erdogan: Do të bojkotojmë produktet elektronike amerikane

BOTË0 Comment on Erdogan: Do të bojkotojmë produktet elektronike amerikane

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan paralajmëroi bojkot të produkteve elektronike amerikane “Ne do të bojkotojmë produktet elektronike amerikane. Nëse ata kanë ‘iPhone’-in, të tjerë kanë Samsungun. Në vendin tonë ndërkohë është Venus, Vestel, kompania turke e ‘smartphone’-ve”, tha Erdogan,...

Vazhdo Leximin

Dashuria për marrëveshjet e Donald Tramp-it, rrezikon destabilizimin e kufijve të Ballkanit Perendimor

BOTË, RAJONI0 Comment on Dashuria për marrëveshjet e Donald Tramp-it, rrezikon destabilizimin e kufijve të Ballkanit Perendimor

Zyrtarët europianë, janë të shqetësuar se qasja e administratës së Donald Trumpit ndaj diplomacisë ndërkombëtare, mund të rrezikojë destabilizimin e një rajoni problematik në Europën Juglindore. Kryeqytetet kryesore të Europës – dhe deri vonë edhe Uashingtoni – kanë kundërshtuar çdo...

Vazhdo Leximin

Gjithçka gati për betejën e Idilibit: A do të përfundojë këtu lufta në Siri?!

BOTË0 Comment on Gjithçka gati për betejën e Idilibit: A do të përfundojë këtu lufta në Siri?!

Nga MATTEO CARNIELETTO Idlib. Ka shumë gjasa që beteja e fundit midis ushtrisë së Bashar al Assad dhe rebelëve (shumica e xhihadistëve arriti këtu pas marrëveshjeve të ndryshme me qeverinë pas betejës së Ghouta dhe Daraa) do të luftohet këtu....

Vazhdo Leximin

Erdogan u bën thirrje turqve të shesin dollarin dhe euron dhe të përdorin lirën turke

BOTË0 Comment on Erdogan u bën thirrje turqve të shesin dollarin dhe euron dhe të përdorin lirën turke

Presidenti turk, Rexhep Tayip Erdogan ka ftuar shtetasit turq që të shesin dollarët dhe eurot, me qëllim që të përkrahin monedhën kombëtare, vlera e së cilës ka rënë, për shkak të shqetësimeve mbi ekonominë dhe përkeqësimit të marrëdhënieve me Shtetet...

Vazhdo Leximin

Itali/Ndalohen 24 prostituta, mes tyre 7 shqiptare/Të gjitha të diplomuara…

BOTË, DIASPORA0 Comment on Itali/Ndalohen 24 prostituta, mes tyre 7 shqiptare/Të gjitha të diplomuara…

Policia italiane ka kryer kontrolle kundër prostitucionit, ndërsa janë ndaluar 24 femra të huaja. Mediat italiane raportojnë se kontrollet janë kryer natën mes së premtes dhe të shtunës në disa zona në Piacenza. Kontrollet, sipas të njëjtave burime, kanë identifikuar...

Vazhdo Leximin