Gratë shqiptare në politikën zvicerane – portret i Rixhil Agushit

DIASPORA0 Comment on Gratë shqiptare në politikën zvicerane – portret i Rixhil Agushit

Rixhil Agushi, shqiptare nga Maqedonia, ështe asambliste socialdemokrate dhe tashmë shtatë vite pjesë e politikës në Parlamentin e Komunës së Schlierenit, Kantoni i Cyrihut. Si ndërmjetëse kulturore, ajo i ka dhënë vetes për detyrë zbehjen e paragjykimeve ndaj të huajve...

Vazhdo Leximin

Pas Britanisë dhe Holandës, gangsterët shqiptarë ‘pushtojnë’ këtë shtet

DIASPORA0 Comment on Pas Britanisë dhe Holandës, gangsterët shqiptarë ‘pushtojnë’ këtë shtet

Pas Britanisë dhe Holandë, tashmë gangsterët shqiptarë duket se kanë ‘pushtuar’ Gjermaninë. Në një raport të publikuar së fundmi thuhet se shqiptarët janë popullsia e dytë pas gjermanëve që njihen për vepra penalë në Gjermani. Saksonia e Ulët e Ministrisë...

Vazhdo Leximin

Ndezi cigaren e hashashit në skenë dhe e hodhi në drejtim të publikut, arrestohet reperi i famshëm shqiptar (FOTO)

DIASPORA, ROZË0 Comment on Ndezi cigaren e hashashit në skenë dhe e hodhi në drejtim të publikut, arrestohet reperi i famshëm shqiptar (FOTO)

Prej ditës së premte në Prishtinë është duke u mbajtur koncerti “SunnyHill” i organizuar nga babai i Dua Lipës, ku pjesëmarrës janë emra të mëdhenj nga skenat e muzikës botërore. Por, mbrëmë teksa ka performuar reperi Action Bronson, me origjinë...

Vazhdo Leximin

Itali/Ndalohen 24 prostituta, mes tyre 7 shqiptare/Të gjitha të diplomuara…

BOTË, DIASPORA0 Comment on Itali/Ndalohen 24 prostituta, mes tyre 7 shqiptare/Të gjitha të diplomuara…

Policia italiane ka kryer kontrolle kundër prostitucionit, ndërsa janë ndaluar 24 femra të huaja. Mediat italiane raportojnë se kontrollet janë kryer natën mes së premtes dhe të shtunës në disa zona në Piacenza. Kontrollet, sipas të njëjtave burime, kanë identifikuar...

Vazhdo Leximin

Gazeta më e madhe zvicerane: 6 milionë banorë, Shqipëria e Madhe po bëhet ngadalë

DIASPORA, KOSOVË, MAQEDONI, SHQIPËRI0 Comment on Gazeta më e madhe zvicerane: 6 milionë banorë, Shqipëria e Madhe po bëhet ngadalë

Në kulmin e debatave për çështjen e kufijve në Kosovë, gazeta më e madhe zvicerane, Blick shkruan se kufijtë mes Kosovës dhe Shqipërisë po zhduken. Gazeta shkruan se dy vendet me popullsi shqiptare po bashkohen, duke krijuar kështui idenë e...

Vazhdo Leximin

Çmendet doganieri gjerman i hap çantën shqiptarit, tronditet nga ajo që i gjen brenda (VIDEO)

DIASPORA, FUN0 Comment on Çmendet doganieri gjerman i hap çantën shqiptarit, tronditet nga ajo që i gjen brenda (VIDEO)

Kujdes kontrolli është një emision mjaft i njohur në Gjermani dhe këtë herë stafi i emisionit ka qenë prezent gjatë kontrollit të një autobusi që vinte nga Maqedonia. Ajo që atyre u intereson më shumë është fakti që mjaft produkte...

Vazhdo Leximin

I kontrollojnë bagazhin shqiptarit nga Maqedonia, befasohen doganierët gjermanë nga ajo që gjejnë

DIASPORA0 Comment on I kontrollojnë bagazhin shqiptarit nga Maqedonia, befasohen doganierët gjermanë nga ajo që gjejnë

Kujdes kontrolli, është një emision të një televizioni  mjaft të njohur në Gjermani, këtë herë stafi i emisionit ka qenë prezent gjatë kontrollit të një autobusi që vinte nga Maqedonia. Ajo që atyre u intereson më shumë është fakti që...

Vazhdo Leximin