Home / FUN

FUN

Njihuni me gorillën që preferon të ecën si njeriu

Një gorillë në një kopsht zoologjik në shtetin amerikan të Filadelfias është shumë e veçantë për faktin që nuk ecën sikur gorillë, por në këtë aspekt më shumë i ngjan njeriut, transmeton Gazeta Metro. Gorilla me emrin Louis ka tërhequr ...

Read More »

Tentoi ta puthte në buzë tifozi i ‘çmendur’, ja si reagoi Cristiano Ronaldo (VIDEO)

Kur ke pasur një disfatë në lojë gjëja më e këndshme që bëni është shmangia e puthjeve në buzë nga një tifoz i çmendur. Kjo i ka ndodhur futbollistit të famshëm Cristiano Ronaldo. Kur ke pasur një disfatë në lojë ...

Read More »

Cilën zemër zgjedh? Zbulo diçka me rëndësi për jetën tënde sentimentale

Ne shpesh pyesim veten se si testet dhe horoskopët mund të përputhen aq shumë me realitetin! Preferencat tona ndikojnë në fatin, sjelljen, karakterin e një personi. Testi i sotëm synon pikërisht këtë. Cilën zemër diamanti zgjidhni? Zgjedhja juaj mund të ...

Read More »

Pozonte në cep të bregut, përfshihet nga vala gjigante e detit të trazuar (Video)

Turistja e paemëruar, është përfshirë nga një valë gjigante, teksa pozonte në cepin e një bregu në Honduras. Derisa deti ishte shumë i trazuar, ajo provonte të tregonte më të mirën nga vetja para aparatit të shoqes, por përfundoi nëpër ...

Read More »

“Harrojeni Bruce Lee”: Lëvizjet që mund të bëjë ky burrë me “shkopinjtë e karatesë” të lënë pa fjalë (Video)

Në një video të publikuar nga mediat e huaja shihet një burrë i cili tenton të përdor “shkopinjtë e karatesë”, sidomos të përdorura nga i mirënjohuri Bruce Lee, dhe jo vetëm. Dhe edhe pse nuk ia arrin që ta bëjë ...

Read More »

Pamje që tregojnë burrat “e lodhur” duke pritur gratë – derisa bëjnë pazar! (Foto)

Shumica e njerëzve janë “ftuar” për të blerë gjëra kundër vullnetit të tyre, në shumë raste, sidomos nga partnerët/partneret e tyre. Dhe për ta dëshmuar “gjendjen e tyre”, në rrjetet sociale janë publikuar disa fotografi që tregojnë kryesisht burrat, të ...

Read More »

Qeshni me lot! Ja si veprojnë njerëzit kur kuptojnë se po bie tërmet i tmerrshëm (Video)

Cili do të ishte veprimi juaj i parë kur të kuptonit se po dridhet toka fuqishëm? Këta njerëz siç duket kanë qenë në festë dhe dridhja e tokës ka ardhur si befasi jo dhe aq e mirë. Në mes tyre ...

Read More »

E varrosën babanë me nderime, të afërmit shokohen pas telefonatës nga Berlini

Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur në Turqi, ku fëmijët e të afërmit e një 78-vjeçari që kishte humbur jetën në Berlin të Gjermanisë u shokuan pasi një telefonatë u tha se në fakt, personi që ata kishin varrosur nuk ...

Read More »

Tenton ta vrasë miun, ai i hyn në brekë (VIDEO)

Një person tenton ta qëllojë me armë miun që i hyri në shtëpi, por përfundon në një situatë të sikletshme. Kjo krijesë e vogël jo vetëm që arrin t’i ikë shënjestrës së tij, por edhe i futet brenda brekëve. Për ...

Read More »

“Çmendet” teleferiku, rrotullohet mbrapsht dhe “fluturon” njerëzit /VIDEO

Ky është momenti kur njerëzit janë hedhur nga një teleferik për skiatorët pas një avarie në Gudauri të Gjeorgjisë, duke plagosur rëndë dy persona. Të paktën tetë persona në total u lënduan nga aksidenti në resortin që ndodhet në Kaukaz. ...

Read More »

Doni të keni fat gjithmonë? Ja çfarë duhet të mbani me vete sipas shenjës së Horoskopit

Të gjithë jemi të lidhur me sende të caktuara dhe ndonjëherë kjo nuk ka asnjë shkak. Në raste të caktuara, e lidhim nevojën për një send me një situatë që na ka ndodhur kur e kemi pasur me vete. Sepse ...

Read More »

Doni pasuri marramendëse? Ja ku mund të gjeni diamante pafund

Thellësia e Tokës është një fabrikë diamantësh. Ajo që prej shumë kohësh ishte thjesht një hipotezë, është konfirmuar nga shkenca. Sipas analizave që janë kryer, diamantet krijohen në një thellësi prej 780 km në brendësi të planetit, në mantelin e ...

Read More »

Tigri copëton punonjësin e kopshtit zoologjik (VIDEO+18)

Punëtori i një kopshti zoologjik është mbytur nga një tigër, të cilin e kishte rritur qysh kur ishte i vogël. Punonjësi i kopshti zoologjik i identifikuar vetëm si Wu, po qëndronte brenda kafazit vetëm me tigrin, ku për vite të ...

Read More »

Historia interesante e vendosjes së orës në dorën e majtë, nuk e keni ditur

Pjesa më e madhe e njerëzve e mbajnë orën në dorën e majtë, dhe shumica e tyre nuk e dinë historinë e kësaj simbolike. Vënia e orës në dorën e majtë i’u mundëson personave që e kanë dominuese dorën e ...

Read More »

Pse nuk fluturojnë avionët sipër shtëpisë së Messit?

Jo për shkak të Messit, por për shkak të një specie në zhdukje nuk lejohen të fluturojnë avionët në zonën “Gava Mar”. Pak kohë më parë një lajm bëri bujë të madhe, ku thuhej se nuk po lejohej ndërtimi i ...

Read More »