Home / KRONIKË

KRONIKË

Shpërbëhet banda e hajdutëve në shtëpitë e Tetovarëve

Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë ka ngritur padi penale kundër një të mituri 17-vjeçar nga fshati Uzurmisht, për shkak se ekziston dyshimi se ka kryer gjashtë vepra penale “vjedhje e rëndë”, kundër personit me inicialet A.A., vjeç 20, ...

Read More »

Dramë në burgun e Kumanovës: 22 vjeçari tenton të vetëvritet

Një i burgosur, 22 vjeçar ka dashur që të vetëvritet në tualet. Ai urgjentisht është transferuar në spital. Sipas informatave të MPB, dje në oren 16:30 telefoni në Sektorin për Punë të Brendshme Kumanovë, transmeton gazeta Lajm. B.P mbikëqyrës në ...

Read More »

Alarm për bombë në TV Sitel

Mbrëmë rreth orës 21:00 një person i panjohur është lajmëruar në TV Sitel dhe ka thënë se në studio është vendosur një bombë. Ekipet e MPB-së menjëherë pas kësaj kanë dalë në teren për të hetuar rastin. Ndërkohë që mësohet ...

Read More »

Kush është personi që u mbyt sot në lumin Shkumbin, ja emri

Një ngjarje e rëndë ndodhi sot në qytetin e Elbasanit. Një burrë rreth të 50-vjeç u gjet i mbytur në lumin Shkumbin. Bëhet fjalë për shtetasin Elton Terolli nga qyteti i Elbasanit. Mësohet se Terolli prej kohësh vuante nga një ...

Read More »

Gjermani: 29 vjeçari nga Maqedona me HIV përdhunon pesë herë 82 vjeçaren, dënohet me 6 vjet burg

Dzengis D. (29), shtetas i Maqedonis i infektuar me virusin HIV, ka dhunuar disa herë seksualisht senioren gjermane 82 vjeçare. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në korrik 2017, ndërsa 29 vjeçari është dënuar me gjashtë vjet burg, shkruan “Bild”. Gjykata ...

Read More »

Tronditet Maqedonia, arsimtari përdhunon nxënësen e shkollës fillore, ja fotoja e pedofilit! (Foto)

Një skandal i ri pedofile po e dridh Maqedoninë. Skandali ka ndodhur në shkollën fillore “Shen Kliment Ohridski” në Ohër, ku arsimtari i historisë dyshohet se e ka përdhunuar një nxënëse të shkollës. Siç informon OhridSkaj, rasti ka ndodhur dje ...

Read More »

Në pranga 4 persona, sulmuan fizikisht policin

Katër persona janë arrestuar gjatë mesnatës , pas rastit të sulmit fizik ndaj një pjesëtari të Ministrisë së Punëve të Brendshme (MPB). Sipas MPB-së, polici ka dëgjuar trokitje para objektit dhe kur ka dalë jashtë ka hetuar disa persona të ...

Read More »

Gjendet një person i vdekur në afërsi të Qarkores së Shkupit

Një person është gjendur i vdekur në vdekur në një veturë në afërsi të qarkores, informojnë nga MPB-ja transmeton TetovaPress. Dje në orën 10 në SPB-në e shkupit ishte raportuar se në qarkoren në mes fshatrave Orman dhe Volkovë, në ...

Read More »

Brutalish i mori jetën nënë, ja detajet e vrasjes në Taftalixhe të Shkupit

Policia ka ngritur padi penale kundër shtetasit M.G. (50), i dyshuar për vrasjen e nënës së tij më 19 të këtij muaji, njoftojnë nga policia, transmeton TetovaPress. Mbrëmjen e kobshme, rreth orës 19:00, në shtëpinë e familjes, i akuzauri në ...

Read More »

Tragjedi në avion, vdes i riu nga Tetova

Një i ri ka vdekur sot përpara se të niste aeroplani nga Aeroporti Ndërkombëtar Shkup, mësohet nga burimet e aeroportit të Shkupi. Sipas informacioneve jozyrtare, bëhet fjalë për një tetovar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur për momentin. ...

Read More »

Digjen tre makina në Shkup

Tre vetura mëngjesin e sotëm janë djegur në rrugën “Miroskav Krlezha” në Shkup, njoftoi policia. Në njësinë për të dhëna dhe komandë – Shkup në mëngjes rreth orës 05:18 është raportuar se në rrugën “Miroslav Kërlezha” është vërejtur veturë e ...

Read More »

Zhduket nxënësja e shkollës “Jashar Bej Shkupi” në Çair

A.B. 49 vjeçar nga Shkupi ka njoftuar policinë për zhdukjen e vajzës së tij 15 vjeçare, njoftoi policia. Vajza e zhdukur ka qenë nxënëse në shkollën “Jashar Bej Shkupi. “Më datë 23.03.2018 në stacionin policor Bit Pazar A.B. (49) nga ...

Read More »

Tetovë, në shtëpinë e një kurbetçares janë vjedhur gjësende me vlerë prej 10.000 euro

Në periudhën prej 23 deri më 25 mars, tani për tani, kryerës të panjohur kanë kryer vjedhje të rëndë në shtëpinë e 19-të vjeçarës nga Tetova, e cila përkohësisht qëndron në Gjermani. Ashtu siç inofrmojnë nga policia, vjedhja është bërë ...

Read More »

Milikije Halimi pëson aksident, përfundon në spital vajza e saj (FOTO)

Mbrëmë në një udhëtim familjar kryetarja e Komunës së Haraçinës ka pësuar aksident në kryeqytetin e Kosovës Prishtinë. Nga aksidenti të lënduar kan mbetur vajza e kryetarës së Komunës së Haraçinës e cila gjendet jashtë rrezikut për jetë si dhe ...

Read More »

Vritet me thikë 77 vjeçarja në Shkup

Policia njoftoi se 47-vjeçari me inicialet G.G. nga Shkupi raportoi se nëna e tij, 77-vjeçare, është gjetur e vdekur me një plagë të thikës në gjoks dhe pa shenja të jetës. Tragjedia ka ndodhur në apartamentin e tyre në vendbanimin ...

Read More »