Askush nuk e donte këtë vogëlushe të adhurueshme, derisa një grua vë re diçka në një fotografi të vajzës … (VIDEO)

KURIOZITETE0 Comment on Askush nuk e donte këtë vogëlushe të adhurueshme, derisa një grua vë re diçka në një fotografi të vajzës … (VIDEO)

Protagoniste i kësaj historie quhet Primrose dhe ka lindur në Kinë disa vite më parë. Ajo kishte diçka që e dallonte nga të gjithë të porsalindurit e tjerë në lagje, kishte sytë e argjendtë. Primrose ishte plotësisht e verbër. Prindërit...

Vazhdo Leximin

E pabesueshme ajo çfarë ka ndodhur! Martohet me të dashurin që i kishin mbetur dhe pak ditë jetë, ai ndryshon diçka dhe….

KURIOZITETE0 Comment on E pabesueshme ajo çfarë ka ndodhur! Martohet me të dashurin që i kishin mbetur dhe pak ditë jetë, ai ndryshon diçka dhe….

Rob dhe Amanda u takuan në vitin 2011 në hotelin Cosmopolitan në Las Vegas, në hotelin ku ata punonin. Ai ishte një banakier, ajo ishte kamariere. Ata ranë në dashuri pothuajse menjëherë, ata ishin të përsosur për njëri-tjetrin. Por në...

Vazhdo Leximin

Jeto 6 muaj në këtë parajsë, puna e superpaguar që ofron miliarderi në Greqi do tju lë gojë hapur

KURIOZITETE0 Comment on Jeto 6 muaj në këtë parajsë, puna e superpaguar që ofron miliarderi në Greqi do tju lë gojë hapur

Të jetosh në një ishull gjashtë muaj dhe të përkëdhelësh 55 mace. Ky është një njoftim i çuditshëm punë i God’s Little People Cat Rescue në Greqi, ku kërkohet një person për t’u kujdesur për këto mace. Atij i ofrohet...

Vazhdo Leximin

‘Momo’, një tjetër lojë si “Balena Blu” po merr në qafë fëmijët (FOTO)

KURIOZITETE0 Comment on ‘Momo’, një tjetër lojë si “Balena Blu” po merr në qafë fëmijët (FOTO)

Adoleshentët duket se janë bërë gjithnjë e më të paparashikueshëm në gjetjen e mënyrave të reja për të lënduar fizikisht veten. Fillimisht nisën të hanin kapsula xheli që përdoren për të larë rrobat. Pastaj filluan të dilnin nga makinat për...

Vazhdo Leximin

E pabesueshme: Qytetari nga Gjilani bën zbulimin e shekullit, në vënd të naftës përdor vaj ushqimor për makinën e tij (VIDEO)

KURIOZITETE0 Comment on E pabesueshme: Qytetari nga Gjilani bën zbulimin e shekullit, në vënd të naftës përdor vaj ushqimor për makinën e tij (VIDEO)

Një pronar i një automobili në Gjilan nuk po përdorë naftën si lëndë djegëse por në në rezervoarin e makinës së tij ai hedh vaj ushqimor të lulediellit. Ai thotë se se zëvendësimi i naftës me vaj luledielli ka më...

Vazhdo Leximin

Mjekët i dhanë 3 javë jetë, sot në spitalin ku u shërua nga kanceri ajo bën praktikën

KURIOZITETE0 Comment on Mjekët i dhanë 3 javë jetë, sot në spitalin ku u shërua nga kanceri ajo bën praktikën

Një histori frymëzuese ajo e Artiolës nga Shqipëria. Në vitin 2010, Artiola 13-vjeçare nga Shqipëria, u dërgua në Kärnten të Austrisë me një diagnozë të leukemisë limfatike. Mjekët në Shqipëri i dhanë tre javë jetë. Atje, u trajtua për fat...

Vazhdo Leximin

Shkon aty për kërkimin shkencor, kur peshkaqeni i kërcen para këmbëve dhe hap gojën (VIDEO)

KURIOZITETE0 Comment on Shkon aty për kërkimin shkencor, kur peshkaqeni i kërcen para këmbëve dhe hap gojën (VIDEO)

Një biolog, Greg Skomal ishte në një udhëtim kërkimor duke hulumtuar për peshkaqenë të mëdhenj të bardhë jashtë në Cape Cod, Massachusetts, kur njëri prej tyre u hodh drejt tij dhe biologu u tremb për një moment. Ndërsa The Atlantic...

Vazhdo Leximin

Dhëndri ndërpreu fotosesionin në plazh, shpëtoi të riun që po mbytej në det (FOTO)

KURIOZITETE0 Comment on Dhëndri ndërpreu fotosesionin në plazh, shpëtoi të riun që po mbytej në det (FOTO)

Nuk është menduar dy herë Zac Edwards, 32 vjeç, teksa ka ndërprerë shërbimin fotografik post-martesor (në plazh) për t’u hedhur në ujë dhe shpëtuar një 18-vjeçar i cili rrezikonte të mbytej. Dhëndri-hero, punonjës në Rojen Bregdetare të SHBA-ve, sapo ishte...

Vazhdo Leximin