Sekreti i drogimit të Adolf Hitlerit, konsumonte mbi 80 drogëra por të preferuar kishte…

MEDIALE0 Comment on Sekreti i drogimit të Adolf Hitlerit, konsumonte mbi 80 drogëra por të preferuar kishte…

Gjermania naziste ishte e droguar. Shoferët e taksive, aktorët, sekretarët, shitësit, biznesmenët kryesorë, të gjithë merrnin pilulën narkotike të quajtur Pervitin. Kjo përputhej me filozofinë naziste të epërsisë ariane, pasi vepronte si nxitësja e fundit, edhe pse artificiale, e performancës...

Vazhdo Leximin

Bëri shakanë “pa kripë” me vajzën e shëndoshë, “masakrohet” dietologia shqiptare (FOTO)

MEDIALE, SHQIPËRI0 Comment on Bëri shakanë “pa kripë” me vajzën e shëndoshë, “masakrohet” dietologia shqiptare (FOTO)

Ndonjëherë, edhe ndonjë shaka e vogël mund të keqkuptohet dhe të keqinterpretohet, veçanërisht nëse je person publik dhe ndiqesh nga një numër i madh personash që besojnë dhe kanë pritshmëri tek ty. Kështu i ka ndodhur dietologes Blerina Bombj Troci,...

Vazhdo Leximin

Sot është beqari më i pasur në Shqipëri, s’do ta njihni si dukej pak vite më parë (FOTO)

MEDIALE0 Comment on Sot është beqari më i pasur në Shqipëri, s’do ta njihni si dukej pak vite më parë (FOTO)

Fatmir Hysenbelliu sot është beqari më i pasur dhe më i kërkuar nga femrat në të gjithë Shqipërinë. Ai nuk ndalet së reklamuari jetën luksoze, makinat e shtrenjta, udhëtimet me jahte e avionë privatë. E vetmja marrëdhënie që djaloshi ka...

Vazhdo Leximin

“Jeni racë derri, pak jua ka bërë Serbia” – sjellja e tmerrshme ndaj një kosovari në Shqipëri (FOTO)

KOSOVË, MEDIALE, SHQIPËRI0 Comment on “Jeni racë derri, pak jua ka bërë Serbia” – sjellja e tmerrshme ndaj një kosovari në Shqipëri (FOTO)

Një rast aspak i këndshëm i ka ndodhur një shtetasi të Kosovës përderisa kishte vendosur t’i kalonte pushimet verore në bregdetin e Shqipërisë. Fillimisht, personi në fjalë kishte vendosur që të rezervonte një dhomë në një nga hotelet e Shqipërisë,...

Vazhdo Leximin

Shifrat e frikshme të gjakmarrjes/Kush po i vret shqiptarët? Kanuni ka humbur forcën e tij

MEDIALE0 Comment on Shifrat e frikshme të gjakmarrjes/Kush po i vret shqiptarët? Kanuni ka humbur forcën e tij

Fenomeni i gjakmarrjes është një nga proceset më të pashmangshme në shoqërinë shqiptare. Së fundmi Operazione Colomba, korpusi i jo-dhunës ka hartuar një raport në lidhje me gjakmarrjen në Shqipëri, duke përmendur rastet, fiset, zona, por edhe jetët e shuara,...

Vazhdo Leximin