Home / MEDIALE

MEDIALE

Bodygari shqiptarë internacional që ka edhe aeroplan ja kush është

E njohin dhe e thërrasin të gjithë me emrin Big Tony, por në fakt ai quhet Anton Sokoli dhe është me origjinë nga Prizreni po ka shumë vite që jeton në Luzern të Zvicrës, por falë profesionin të tij ai ...

Read More »

Shifrat e frikshme të gjakmarrjes/Kush po i vret shqiptarët? Kanuni ka humbur forcën e tij

Fenomeni i gjakmarrjes është një nga proceset më të pashmangshme në shoqërinë shqiptare. Së fundmi Operazione Colomba, korpusi i jo-dhunës ka hartuar një raport në lidhje me gjakmarrjen në Shqipëri, duke përmendur rastet, fiset, zona, por edhe jetët e shuara, ...

Read More »

E rrallë edhe në botë/ Pesë breza në Tetovë (VIDEO)

Hajredin Aliu i lindur në Kopaçindoll të Tetovës në vitin 1918, djali i tij Shasivar Aliu i lindur gjithashtu në Kopaçindoll në vitin 1941, nipi Naser Aliu i lindur në Kopaçindoll në vitin 1965, stërnipi Muhamet Aliu i lindur në ...

Read More »

“Vdekja e Erdogan”, bie diktatura në Turqi, arrestohet regjisori i njohur (VIDEO)

Regjisori turk Ali Avci është arrestuar pas shfaqjes së trailerit te filmit “Zgjimi”, film ky i cili rindërton grushtin e dështuar të shtetit në Turqi . Ngjarjet e këtij filmi rrëfejnë se si do kishte shkuar situata nëse grushti i ...

Read More »

Ky është profesioni që Gjermania ka nevojë më së shumti

Gjermania është kthyer në një vend ku numri më i madh i popullsisë sa po vjen dhe po plaket, duke shkaktuar kështu edhe probleme të kujdesit shëndetësor ndaj të moshuarve. Duke qenë se popullsia vendase nuk preferon ta kryej këtë ...

Read More »

NASA: Akulli në Arktik në nivele shqetësuese

Agjencia Amerikane e Aviacionit dhe Hapësirës (NASA) bëri të ditur se niveli dimëror i akullit të detit Arktik është në shkallën më të ulët të regjistruar ndonjëherë. Shkencëtarët e kësaj agjencie kanë zbuluar se niveli i akullit gjatë stinës së ...

Read More »

Tri ditë para martese e fejuara më tradhtoi!

Shumëkujt i ka ndodhur që të përjetojë gjëra të këqija në jetë, por e keqja më e madhe është atëherë kur ta kthen shpinën dhe të tradhton personi që ti e dashuron me mish e me shpirt. Kjo, për fat ...

Read More »

“Gjuha jonë sa e mirë” Lu reciton shqip,me rastin e ditës ndërkombëtare të Poezisë

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Poezisë ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë e ka festuar duke recituar vargje prej disa prej poetëve më të njohur të Shqipërisë. Në video shfaqen disa punonjës të ambasadës, por edhe ...

Read More »

AKSH shfaqet pa maska në Tiranë, video arrin në facebook (VIDEO)

Armata Kombëtare Shqiptare (AKSH) ka dekoruar me mirënjohje ish diktatorin komunist Enver Hoxha. Dekoratën në Tiranë pjesëtarë të Njësitit Special të AKSH-së të quajtur “Kobra”, ia kanë dorëzuar personalisht Nexhmije Hoxhës, bashkëshortes së Enver Hoxhës, shkruan Gazeta Lajm. “Mirënjohje për ...

Read More »

Këmba-dorazi në mes të rrugës, shpëtohet fëmija – VIDEO

Një fëmijë që po kalonte rrugën këmba-dorazi është filmuar nga kamera e një makine, drejtuesi i së cilës, bashkë me disa persona të tjerë është kujdesur që ta heqin nga rruga. Videoja është filmuar në Vietnam. Në pamje dallohet drejtuesi ...

Read More »

Serbja që studion gjuhë shqipe në Beograd, ja çka thotë për shqiptarët

Kjo është serbja që studion gjuhë shqipe në Beograd, ja çka thotë për shqiptarët Sladjana Stojiljkoviç është studentja serbe nga qyteti i Leskovacit, e cila është në vitin e dytë të studimeve për Albanologji në Fakultetin Filologjik të Universitetit të ...

Read More »

Përplasen dy parashutistë, njëri bie i vdekur në tokë (VIDEO)

Kemi parë shumë momente të sikletshme dhe të dhimbshme, ku të apasionuarit e sportit teksa dhurojnë spektakël kanë pësuar aksidente duke humbur edhe jetën. “Ky është momenti rrëqethës kur një parashutiste humb jetën, pasi përplaset me një parashutist tjetër në ...

Read More »

Nata e madhe e Regaib-it shënon fillimin e tre muajve

Besimtarët muslimanë në gjithë rruzullin tokësor shërbehen me Kalendarin Hënor (Hixhri) dhe sipas kalendarit hënor muajt Rexheb, Shaban dhe Ramazan janë muaj të uruar, të dobishëm dhe të bekuar. Të gjitha netët e shënuara veç Natës së Mevludit, ndodhen brenda ...

Read More »

Historia prekëse nga Thethi: I dashuri më tradhëtoi me vajzën e hallës, por ja si mora hak

Një vajzë ka treguar se si e ka zbuluar tradhëtinë e dy njerëzve të saj më të afërt. Historia e trishtë është rrëfyer nga vajza në një letër. “Jam një 30-vjeçare me origjinë nga Thethi. Prej vitesh jetoj në Itali ...

Read More »

Shpikja e kosovarit që po e mahnitë botën ( VIDEO)

Një kosovar ka bërë një shpikje mahnitëse. Ai ka bërë një aparaturë e cila shtyp kanaçevet dhe i bën petë. Kjo gjë ka mahnitur ata që merren me shitjen e kanaçeve të cilat fillimisht i shtypin. Video që u publikua ...

Read More »