Mesazhi i kryeministrit izraelit për besën, trimërinë dhe mikpritjen e shqiptarëve

BOTË, SHQIPËRI0 Comment on Mesazhi i kryeministrit izraelit për besën, trimërinë dhe mikpritjen e shqiptarëve

Ne nuk harrojmë miqtë tanë”, u shpreh i emocionuar Kryeministri Izraelit Benjamin Netanyahu, gjatë vizitës së kryeministrit shqiptar Edi Rama. Madje, Netanyahu vuri në dukje para gazetarëve faktin unik që në të gjithë botën përgjatë luftës së dytë botërore, vetëm...

Vazhdo Leximin

“Nuk duroj dot, sa të dalë nga burgu do e vras”! Çfarë plagësh hapi monstra i Selenicës

SHQIPËRI0 Comment on “Nuk duroj dot, sa të dalë nga burgu do e vras”! Çfarë plagësh hapi monstra i Selenicës

Mes kërkesave të qytetarëve për rikthimin e dënimit me vdekje, ka mbërritur në Gjykatën e Vlorës, autori i masakrës së Selenicës. Ritvan Zykaj u përball në gjykatë me qytetarë të shumtë të cilët janë të revoltuar me aktin makabër të...

Vazhdo Leximin

CIA zbardh të vërtetën për thyerjen e embargos ndaj Millosheviç, ja si qeveria Berisha i jepte 600 ton naftë në ditë,

KOSOVË, SHQIPËRI0 Comment on CIA zbardh të vërtetën për thyerjen e embargos ndaj Millosheviç, ja si qeveria Berisha i jepte 600 ton naftë në ditë,

Ideja e hedhur nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi për korrigjim të kufijve ka shkaktuar debat jo vetëm në Prishtinë, por edhe në Tiranë. Qeveria “Rama” ka preferuar të jetë e distancuar, por më aktive ka qenë opozita, e konkretisht...

Vazhdo Leximin

‘Ndryshimi i kufijve’, ish-ministri serb paralajmëron brenda pak muajsh ‘Shqipërinë e Madhe’

KOSOVË, MAQEDONI, RAJONI, SHQIPËRI0 Comment on ‘Ndryshimi i kufijve’, ish-ministri serb paralajmëron brenda pak muajsh ‘Shqipërinë e Madhe’

Kryetari i Partisë Popullore të Serbisë, Vuk Jeremiç deklaroi se nëse ndryshohen kufijtë, Kosova do të bashkohet me Shqipërinë. Në një prononcim për mediat serbe ish-ministri i Jashtëm serb tha se përcaktimi i vijës kufitare me Kosovën, për të cilin...

Vazhdo Leximin

News24 rindërton skemën në 3D të masakrës së Resulajt, si i vrau Ridvani 8 pjesëtarët e fisit (VIDEO)

SHQIPËRI0 Comment on News24 rindërton skemën në 3D të masakrës së Resulajt, si i vrau Ridvani 8 pjesëtarët e fisit (VIDEO)

News24 dhe BalkanWeb kanë rindërtuar në 3D skemën e ngjarjes në Resulaj të Selenicës ku mbetën të vdekur 8 persona. 24-vjeçari Ridvan Zykaj u largua nga dreka familjare e me pas në gjendje “amoku” iu drejtua banesave të kushërinjve, ku...

Vazhdo Leximin