Home / SPORT

SPORT

“Ëndrra ime është Barcelona”

18-vjeçari i Ajaxit shpreson që një ditë ta vesh fanellën e Barcelonës. Justin Kluivert, djali i ish-futbollistit të famshëm, Patrick Kluivert, është një nga talentet më të mëdhenj të futbollit evropian. 18-vjeçari, i cili luan me Ajax dhe që ditë ...

Read More »

Pasi u shkatërrua si futbollist, sot Adriano dërgohet me urgjencë në spital

Pasi u shkatërrua si futbollist, sot Adriano dërgohet me urgjencë në spital Ish-sulmuesi i njohur i Interit, Adriano është shtruar në një spital privat. Ende nuk dihet arsyeja e shtrimit në spital të brazilianit i cili me alkoolin, drogën dhe ...

Read More »

Mourinho e bind Balen, në verë transferohet në United?

Bale do t’i bashkohet Unitedit në verë…. Jose Mourinho duket se ka bindur yllin e Reali Madridit, Gareth Bale, që t’i bashkohet “Djajve të Kuq” këtë verë. Lajmin e publikojnë të përditshmet spanjolle, sipas të cilave interesimit të gjatë të ...

Read More »

Nostalgji, Pelé publikon “leckën” e shqelmuar për herë të parë

Legjenda e gjallë e futbollit brazilian, Pelè nuk e fsheh kurrë dëshirën për të ndarë diçka nga e kaluara e magjishme e tij. Sot 77-vjeçar, ai që shkroi historinë e Brazilin në arenën botërore ka publikuar në profilin e tij ...

Read More »

Ylli i Chelseat mbron Conten: Ai po bën një punë të shkëlqyeshme

Marcos Alonso ka mbështetur trajnerin e Chelseat, Antonio Conte, duke këmbëngulur se italiani ka bërë një “punë të shkëlqyeshme” përkundër vështirësive të klubit këtë sezon. Conte që në sezonin e tij të parë në Angli bëri çmendurinë, duke fituar titullin ...

Read More »

Gazetari thumbon Coutinhon për këngë e re të tifozëve të Liverpooli

Kombëtarja e Brazilit fitoi dje ndaj Gjermanisë me rezultatin 1-0 dhe Philippe Coutinho për një moment u ndalua nga një gazetar pas ndeshjen në tunel duke i treguar këngën e re të tifozëve të Liverpoolit. Coutinho u pyet se a ...

Read More »

Ylli i Spanjës: Argjentina duhet ta falënderojë Zotin që e ka Messin

Diego Costa beson se fitorja dërrmuese 6-1 e Spanjës kundër Argjentinës të martën tregon sesa i vlefshëm është Lionel Messi për vendin e vet. Golat nga Costa, Thiago Alcantara, Iago Aspas dhe het-triku nga Isco udhëhoqën Spanjën drejt një fitoreje ...

Read More »

Xhemajli përsëri shënon për Zvicrën

Blerim Xhemajli duket se po kalon një formë shumë të mirë me Zvicrën Mesfushori shkupjan ka shënuar një gol në miqësoren që Zvicra është duke e zhvilluar kundër Panamasë. Edhe ky është një super gol i Xhemajlit ashtu sikurse ishte ...

Read More »

Mourinho i ‘prish’ plane Guardiolas, shfaq interesim për mesfushorin e skuadrës franceze

Manchester United dhe Manchester City janë të interesuar për transferimin e Jean-Michel Seri. Për Serin kanë shfaqur interesim një numër i madh vitin e fundit, por ai edhe më tej është pjesë e skuadrës franceze, Nice, transmeton Sovrani.info Barcelona i ...

Read More »

Sampaoli: Është e pamundur ta mësosh Messin diçka, niveli i tij është i paarritshëm

Trajneri i Argjentinës, Jorge Sampaoli, ka thënë se në stërvitje është e pamundur t’i mësosh diçka Lionel Messit sepse niveli i tij është i paarritshëm. Messi do të rikthehet në formacionin e Argjentinës për miqësoren kundër Spanjës sonte në Madrid, ...

Read More »

Muharrem Hasani: Jam provokuar pak nga serbi, por rezultati u pa në fund

Dueli ndërmjet Muharrem Hasanit dhe Zoran Spajic përfundoi në të mirë të kilboksierit tonë. Muharrem Hasani ishte më i mirë gjatë gjithë kohës, ku në fund edhe fitoi meçin e shumëpritur.Në një prononcim për ‘GazetaBlic’, Muharrem Hasani ka folur për ...

Read More »

Shqipëri-Norvegji, bilanci i përballjeve të drejtpërdrejta

Mbrëmjen e kësaj të hëne, në orën 19:00, në “Elbasan Arena” të qytetit të Elbasanit, kuqezinjtë e Shqipërisë të drejtuar nga trajneri italian Christian Panucci do të përballen në një takim miqësor me Norvegjinë. Një kundërshtar jo i panjohur për ...

Read More »

U godit me top në gjoks, ndërron jetë futbollisti kroat

Një tjetër ngjarje e rëndë ka tronditur botën e futbollin vetëm 3 javë nga largimi i papritur nga kjo jetë i lojtarit të Fiorentinës, Davide Astori. Këtë herë lajmi tragjik vjen nga Kroacia, ku ka humbur jetën futbollisti 25-vjecar Bruno ...

Read More »

Lajmet për kalimin e Neymarit në Real, lojëra mediash

E ardhmja e Neymarit është në Paris Saint-Germain dhe lajmet që e lidhin atë me një kalim te Real Madridi, janë lojëra mediash, sipas Javier Pastores. Raportohet se braziliani është i palumtur në kryeqytetin francez dhe është i gatshëm ta ...

Read More »

Sonte meçi i madh mes shqiptarit dhe serbit, ja ku mund ta shikoni

Muharrem Hasani do të ndeshet me boksierin serb, Zoran Radic në afërsi të Zyrihut. Katër herë kampioni i botës, Muharrem Hasani do të ‘luftojë’ me Radic nga ora 23:00, shkruan GazetaBlic Muharrem Hasani do të rikthehet për ndeshjen e parë ...

Read More »