Home / Author Archives: b.a.sh

Author Archives: b.a.sh

Shërbimet e NATO-s japin alarmin: rrezik atentatesh në Kosovë, Kremlini i hedh benzinë zjarrit

Shërbimet sekrete të vendeve të NATO-s janë alarmuar shumë për situatën në Kosovë këtë fundjavë. Informacione të shumta po qarkullojnë në lidhje me tensionimin e situatës dhe provokimin e akteve terroriste, të cilat mund të kthenin prapa të gjithë procesin ...

Read More »

Surprizat për të nuk kanë të ndalur, Adelina Tahiri merr dhuratën luksoze nga bashkëshorti

Po presin fëmijën e parë t’iu vijë në jetë dhe ai do të jetë djalë. Këngëtarja Adelina Tahiri ka marrë një dhuratë tejet luksoze nga bashkëshorti i saj maqedonas, para lindjes së bebes. Ajo është surprizuar nga ai me një ...

Read More »

Kur “Nermin” ishte Miss Globe Turqia, ja si dukej

Selin Demiratar është aktorja e mirënjohur nga seriali “Aci Hayat”, e cila tek ne njihet si “Nermini”. Ajo para se të fillojë të meret me aktrim, për publikun u bë e njohur nga paraqitja e saj në Miss Globe Turkey. ...

Read More »

Zaev a po i bie “pishman” pas takimit me Ahmetin: Jo me çdo kusht zgjerim të koalicionit qeveritar (VIDEO)

Në takimin që u realizua dje ndërmjet liderit të Lidhjes Sociale Demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev dhe atij të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti është biseduar për zgjerimin e koalicionit qeveritar, për procesin e anëtarësimit në NATO dhe procesin ...

Read More »

Deportimi i gjashtë shtetasve turk nga Kosova, vjen deklarata e Erdogan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka riafirmuar zotimin për të vazhduar sjelljen para drejtësisë të siç thuhet “pjesëtarëve të organizatës terroriste FETO” pas ekstradimit nga Kosova në Turqi të gjashtë pjesëtarëve të lartë të kësaj organizate. “Së fundmi, Agjencia ...

Read More »

Hyn gabimisht në dhomën e biznesmenit kinez, shqiptarja merr vendimin drastik

Kishte dalë në fundjavë me miqtë e saj, por vajza nga Korça ka ngatërruar dhomën e hotelit dhe i ka ndodhur hataja. Sipas gazetares së “Aldo Morning Show”, vajza ka shkuar në një dhomë tjetër ku në të ishte një ...

Read More »

PSP ka gjetur 38 mijë “bomba” për rastin “Monstra”, e vërteta që do të dridh Maqedoninë po afrohet

Pasi që PSP e mori në duar të veta rastin “Monstrum”, është e qartë se gjendet gjithnjë e më afër të vërtetës. Prokuroria e rregullt dhe gjykata deri tani ishin larg të vërtetës për këtë rast. Siç merr vesh jozyrtarisht ...

Read More »

Horror në rrugët e Duisburgut: Shteti shpall gjendje të jashtëzakonshme

Një përplasje e tmerrshme ka ndodhur në rrugët e qytetit gjerman Duisburg, ku 60 persona janë ndeshur me thika machete dhe tuba metali Policia është lajmëruar se në zonën e Altmarkt raportohet për një rrahje masive. Zyrtarët policorë kanë përdorur ...

Read More »

Lëngu natyral që largon gurët nga veshkat

Veshkat janë një nga organet më të rëndësishme në trupin tonë. Veshkat janë organet që ndihmojnë filtrimin e mbetjeve nga gjaku, për ti larguar më pas nga trupi përmes procesit të urinimit. Gjithashtu veshkat janë të përfshira në rregullimin e ...

Read More »

Shkurte Gashi E Ndanë Politikanin E Njohur Kosovar Nga Gruaja Dhe Fëmijët, Martohen Ketë Verë?…

Jeta e këngëtares se njohur Shkurte Gashit, është shumë e përfolur ajo tash është bërë cak i medieve, ku kanë zbuluar një lidhje me një politikan te njohur nga Kosova. I cili është i martuar dhe ka fëmije, por kjo ...

Read More »

“Ëndrra ime është Barcelona”

18-vjeçari i Ajaxit shpreson që një ditë ta vesh fanellën e Barcelonës. Justin Kluivert, djali i ish-futbollistit të famshëm, Patrick Kluivert, është një nga talentet më të mëdhenj të futbollit evropian. 18-vjeçari, i cili luan me Ajax dhe që ditë ...

Read More »

Policia maqedonase arreston një polic, ja çfarë ka bërë!

Sektori për punë të brendshme Shtip deri tek Prokuroria Themelore Publike ka ngritur kallëzim penal kundër 57-vjerçarit L.B nga Shtipi, i punësuar në MPB, nën dyshimin se ka kërkuar mito. Më 23 mars të këtij viti, i denoncuari një shtetasi ...

Read More »

Kërcënon Putin: Destabilizimi i Maqedonisë e detyron Rusinë të intervenojë në Ballkan

Vlladimir Putin, presidenti rus, sot ka deklaruar se Rusia do të jetë e detyruar t’u ndihmojë aleatëve të saj në Ballkan. Ai ka shpreh shqetësim për banorët serb që jetojnë në Kosovë. Putin ka shtuar se destabilizimi i Maqedonisë dhe ...

Read More »

Pasi u shkatërrua si futbollist, sot Adriano dërgohet me urgjencë në spital

Pasi u shkatërrua si futbollist, sot Adriano dërgohet me urgjencë në spital Ish-sulmuesi i njohur i Interit, Adriano është shtruar në një spital privat. Ende nuk dihet arsyeja e shtrimit në spital të brazilianit i cili me alkoolin, drogën dhe ...

Read More »

“Gamze” në jetën e përditshme

Ajo është “bërë” nuse Aktorja turke, Alize Gördüm e njohur në rolin e “Gamzës” është mjaftë aktive në rrjetet sociale duke postuar momente interesante nga jeta e saj private por edhe nga ajo profesionale. Ajo ka të publikuara disa fotografi ...

Read More »