Fjalët e para të Xherdan Shaqirit si lojtar i Liverpoolit

SPORT

Xherdan Shaqiri e ka zyrtarizuar kalimin e tij nga Stoke City te Liverpooli.

Lojtari do ta bartë fanellën me numrin 23 në klubin legjendar anglez.

Një arritje e madhe e këtij lojtari shqiptar për të cilin Liverpool ka paguar 13 milionë funte që t’i ketë shërbimet e tij.

Shaqiri duke nënshkruar kontratë pesëvjeçare

“Jam shumë i lumtur që jam këtu. Është një klub i madh me histori të madhe, lojtarë të mëdhenj dhe një trajner fantastik.

“Kështu që unë jam me të vërtetë i lumtur që jam këtu”.

“Si një lojtar ju gjithmonë dëshironi të jeni në fazën më të madhe të futbollit. Disa vjet më parë kam kërkuar të vijë shumë, por kjo nuk ndodhi. Jam shumë i lumtur që tani jam këtu. Unë dua të përmirësoj edhe veten time, dua të jem me më të mirët dhe dua të fitoj tituj. Për këtë jam këtu”.

“Si lojtar dua të jem në skenë më të lartë të futbollit. Para disa vitesh kam qenë afër që të vijë të Liverpool, por atëherë ndodhi”.

“Jam shumë i lumtur që më në fund jam këtu. Dua ta përmirësoj vetën, dua të jem më i miri dhe të fitojë tituj. Për këtë kam këtu”, ka thënë Shaqiri për faqen zyrtare të klubit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *