Home / BOTË / Mesazhi sekret në veshje i presidentes kroate tërbon Serbinë

Mesazhi sekret në veshje i presidentes kroate tërbon Serbinë

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar, është e njohur për rrobat që veshë në takime zyrtare e me të cilat transmeton mesazhe të ndryshme, shkruajnë mediet serbe.

Kështu ndodhi edhe gjatë vizitës së presidentit serb në Zagreb, Aleksandër Vuçiç.

Në dorën e djathtë të presidentes kroate shkruante “kurajë”.

Shumë nga ata që analizojnë dukjen e liderëve, thonë se “Kolinda në vazhdimësi përcjell mesazhin e të fuqishmes dhe ambiciozes në takime të tilla”.

“Ajo dëshiron të tregojë se shteti i saj është ndër më të fuqishmit në rajon”, shkruajnë mediet serbe./Periskopi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*