Nusja që sfidoi motin, në mes të ujit drejt altarit (VIDEO)

FUN

Një nuse e cila me shkëlqimin e saj u drejtuar drejt altarit në mes të ujit që vërshonte në kishë ka fituar zemrat e shumë personave. Ngjarja ka ndodhur në Filipine, kur Jobel Delos Angeles, 24 vjeçe, u martua me babanë e dy fëmijëve të saj të shtunën (11 gusht) në Tropical Storm Yag, në sallën e kishës e cila ishte e mbushur plot me ujë.

Një video e saj është shpërndarë në Facebook mbi një mijë herë, ku Delos Angeles shfaqet e buzëqeshur ndërsa ecën përmes ujërave me fustanin e bardhë, përpara se dhëndri ti dalë para dhe të shkojë bashke me të drejt altarit.

“Edhe nëse breshëri shiu të binte mbi mia, asgjë nuk do më ndalonte. Doja vetëm të martohesha. Më në fund u martova me njeriun që dua”, ka thënë Delos Angeles për AFP.

“Fustani ime ishte i lagur dhe i rëndë, por unë u ndjeva sikur po ecja në një tapet të kuq”.

WATCH : VIRAL VIDEO SANG KASAL NGA WALA NAKAPUGONG ANG BAHA MADAYON LANG ANG PAG EXCHANGE SANG " I DO ".Wala…

Publiée par Tita Jen Palomo Debaja sur Samedi 11 août 2018

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *