Virusi vdekjeprurës i Nilit Perëndimor prek 17 persona në Europë, mes tyre dhe 2 në Kosovë

KOSOVË0 Comment on Virusi vdekjeprurës i Nilit Perëndimor prek 17 persona në Europë, mes tyre dhe 2 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë ka bërë me dije se në laboratorët e tyre sot është dalluar prania e virusit të Nilit Perëndimor tek dy pacientë në Klinikën Infektive të QKUK. Ekipet e Departamentit të Epidemiologjisë prej fillimit...

Vazhdo Leximin

Erdogan: Do të bojkotojmë produktet elektronike amerikane

BOTË0 Comment on Erdogan: Do të bojkotojmë produktet elektronike amerikane

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan paralajmëroi bojkot të produkteve elektronike amerikane “Ne do të bojkotojmë produktet elektronike amerikane. Nëse ata kanë ‘iPhone’-in, të tjerë kanë Samsungun. Në vendin tonë ndërkohë është Venus, Vestel, kompania turke e ‘smartphone’-ve”, tha Erdogan,...

Vazhdo Leximin

Zbulohet skenari/Tmerrohen grekët: Po bëhet ‘Shqipëria e Madhe’! Skënderbeu është i yni!

RAJONI0 Comment on Zbulohet skenari/Tmerrohen grekët: Po bëhet ‘Shqipëria e Madhe’! Skënderbeu është i yni!

Greqia sheh përtej propozimit propagandistik për “korrigjim kufijsh” të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Duke iu referuar deklaratës së kryeministrit Rama, në shkurt të këtij viti në Parlamentin e Kosovës, për një president të përbashkët dhe heqjes së kufirit midis...

Vazhdo Leximin